27-08-2016 Gazi Mert
Gazi Mert

Gazi Mert

‘‘ANAMUR'U İL YAPMA'' ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ ( 8 )

Bundan önce yayımlanan yedinci bölümde Anamur’un İl olmasıyla ilgili eski bağımsız Mersin Milletvekili Sayın Ersoy Bulut ve eski Belediye Başkanı Sayın Suphi Alp’ın görüşlerini anlatmıştım.
Bugün AK Parti Milletvekillerinin görüşlerinden bahsedeceğim:
2002 yılından buyana iktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi Bakanları ve Mersin Milletvekilleri 2002 yılında iktidara geldiklerinden bu yana zaman zaman Anamur’a gelerek toplantılar düzenlemekte, ziyaretler yapmaktadırlar.
17.8.2006 tarihli ulusal ve mahalli basında yer aldıgazetesinde yazdığı şekliyle Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekilleri T.B.M. Meclisinin tatile girmesi nedeniyle Anamur ilçe ve köy ziyaretlerini sürdürürken il yapma konusu ortaya atıldığı zaman hep destek sözü vermişlerdi.
AK Parti Mersin Milletvekili Sayın Ömer İNAN :'' Anamur İl olmadan diğer İlçe'lerin İl olması hayal olur"demişti.
Mersin Ak parti Milletvekili Ali Er Belediye Başkanlığı seçimleri için geldiği Anamur’da Çarıklar, Ören Beldelerinde, Anamur Atatürk Anıtı önünde yaptığı konuşmalarda Anamur’un İl olması gerektiğini vurgulamış, Anamur’luların hemşehrileri olduğunu, Bahşiş köyünde akrabaları bulunduğunu bu yönüyle de Anamur’un İl olması için her türlü desteği vereceğini söylemişti.
Ağustos–2006’da Anamur ve köylerinde yaptığı konuşmalarda da “Anamur İl olmalıdır” demişti.
Sayın Ali Er; ANAP Milletvekilliği döneminde de 1990–1994-1995 yılları arasındaki il çalışmalarına destek vermiş ve bu destekleri sebebiyle il olma konusunda üzerine düşen görevleri o zamanın şartlarına göre hakkıyla yapan eski Belediye Başkanı Sayın Süreyya Çelik tarafından kendisine teşekkür edilmişti.
Sayın Süreyya Çelik o dönemde sadece Sayın Ali Er’e değil Anamur’un İl olması için destek veren başta devrin Cumhurbaşkanı olmak üzere; T.B.M. Meclisi başkanına, Milli Savunma Bakanına, Devlet Bakanına, İçişleri Bakanına, Sanayi ve Ticaret Bakanına, Kültür Bakanına, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanına, İçişleri Komisyonu başkanına, Muhalefet Partisi grup başkan vekillerine, İktidar–Muhalefet 10’larca Milletvekiline teşekkür etmişti.
Eski Anamur elediye başkanı Sayın Süreyya Çelik o dönem tüm ulusal basında yayımlanan teşekkür yazısında şöyle demişti:
“Anamur’un İl olması gayesiyle tertip edilen heyeti kabulde göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı Cumhurbaşkanı sayın Süleyman Demirel’e, T.B.M. Meclisi başkanı sayın Hikmet Çetin’e, Milli Savunma Bakanı sayın İsmet Sezgin’e, CHP Başkanı sayın Deniz Baykal’a, Devlet Bakanı sayın Rüştü Kazım Yücelen’e, İçişleri Bakanı sayın Murat Başeskioğlu’na, Sanayi ve Ticaret Bakanı sayın Yalım Erez’e, Kültür Bakanı sayın İstemihan Talay’a, İçişleri komisyonu Başkanı sayın Akın Gönen’e, Refah Partisi Grup Başkan Vekili sayın Salih Kapusuz’a, CHP Grup Başkan Vekili sayın Oya Araslı’ya, Anap Milletvekili sayın Ali Er’e, Anap Milletvekili sayın Halil Cin’e, DYP. Milletvekili sayın Ayfer Yılmaz’a, DYP. Milletvekili sayın Fevzi Arıcı’ya, CHP. Milletvekili sayın Fikri Sağlar’a, Refah Partisi Milletvekili sayın Saffet Benli’ye, Refah Partisi Milletvekili sayın M. Emin Aydınbaş’a, DYP. Milletvekili sayın Ünal Erkan’a, Bağımsız Milletvekili sayın Hasan Denizkurdu’na Anamur halkı adına teşekkür ederim.”
Teşekkür yazısında görüldüğü şekliyle ANAMURUN İL OLMASI için Cumhurbaşkanı’ndan tutun da hemen hemen bütün bakanlar, milletvekilleri, üst düzey yetkilileri ANAMUR’a destek vermekteydi.
Eski Belediye Başkanı Sayın Süreyya Çelik Anamur’un İl olması için katkıda bulunan diğer milletvekillerine teşekkür ettiği gibi Sayın Ali Er’e de teşekkür etmişti.
Sayın Ali Er: Kampanyaların baş döndürücü bir hızla devam ettiği dönemlerde; T. B. M. Meclisinin tatile girmesi nedeniyle geldiği Anamur’da İl çalışmalarına destek olacağını bildirmiş ve bu konuda kampanyaların başlatılmasını istemişti.
Şu anda Mersin’de ziraatla uğraşan Sayın Ali Er yaptığımız görüşmelerde; ANAMUR’UN İL OLMASI konusunda maddi-manevi her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtmiştir.
Görünen o ki Belediye başkanımız Sayın Mehmet Türe’nin başlattığı kampanyaya Anamur olarak topyekün destek olunursa İL olmamız gerçekleşecektir… 
Ya diğer Ak Parti Milletvekilleri?
(devam edecek)


Bu yazı 8412 defa okunmuştur.Gazi Mert Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Hangi Belediye Daha İyi Çalışıyor ?

Mersin Büyükşehir Belediyesi
Anamur Belediyesi
Bozyazı Belediyesi
Aydıncık Belediyesi
Hiç Biri

Namaz Vakitleri
Burç Yorumları