13-11-2015 Halit DOLU

Anamur’un sinekle mücadelesini Mersin Büyükşehir yaz boyunca yaptı. Sanırım Anamur Halkı memnundu, çünkü sinekten rahatsız olsalardı gazetemizi arayanlar olurdu, bizzat gelen olurdu, yorum yazanlar olurdu veya bizleri sokakta görenler şikâyetlerini dile getirirdi. Geçmiş yıllarda yaşadık ve halkın taleplerini kaleme almıştık.

Artık Kasım ayının On üçü olmuş akşamları biz üşüyoruz, dışarda kalamıyoruz. Sinek nasıl kalsın Büyükşehir Belediyesine ait ilaçlama araçları hala sokaklarda ilaç yapıyor vatandaşlar rahatsız oluyor. Benim yanımda defalarca yetkilileri aradılar “Sinek nerde biz zehirleniyoruz yeter artık, bitirin şu ilaçlamayı” diye. Benimde evim var iş yerim var, ben sinek falan görmediğim gibi işim gereği ve sosyal biri olduğum için devamlı dışarılardayım değişik yerlerde geziyorum, sinek bitti. Değerli yetkililer, değerli emekçi kardeşlerim bende şahsım adına da “Yeter Artık” diyorum.

Bazı evlerde hayvancılık yapan veya kendi pisliklerini temizlemeyip de sinek üretiyorsalar, onlarda lütfen biraz temizlik yapsınlar, sinek temiz insanların evine yuva yapmaz. Önce evimizi temiz tutalım sonra yerel yönetimi eleştirelim. Ben tarafım ama Halktan yanayım benim okuyucularım bunu zaten bilir.

Evini temiz tut, misafir gelir; kalbini temiz tut, ölüm gelir.

Sağlıcakla kalın  


Bu yazı 6193 defa okunmuştur.Halit DOLU Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Hangi Belediye Daha İyi Çalışıyor ?

Mersin Büyükşehir Belediyesi
Anamur Belediyesi
Bozyazı Belediyesi
Aydıncık Belediyesi
Hiç Biri

Namaz Vakitleri
Burç Yorumları