03-06-2016 Selahattin DOLUDENİZ

     Dünya siyasetinede Atatürk Türkiyesi’nin önemli bir yeri vardır. 1. Dünya Savaşına Almanlarla beraber giren Osmanlı Devleti beş cephede düşmanlarla savaşmış Alman Orduları Arap çöllerinde, Yemen’de salam sosis yerken Türk Orduları açlık ve susuzluk içinde savaşmışlardır. Almanlar Osmanlı ile Müttefik olmasına rağmen yalnız bırakmışlarıdır. 1. Dünya Savaşı sonunda Osmanlı devleti yıkılmış, parçalanmış ve tarih sahnesinden silinmiştir. Şimdi bu Almanlar bizim 2. Dünya Savaşı’nda da yardımcı olduğumuz bu sözde dostumuz bize karşı meclisten “Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısını” geçirmişlerdir. Bu Almanlar şu anda çok büyük bir çelişki içindeler. 1915’de Almanlılar ile Osmanlılar Ermenililere karşı ortak savaştılar. Böyle bir şey yok ta Soykırım varsa beraber yapmış oluyoruz.

    Almanlar 2. Dünya Harbinde Yahudileri fırınlarda yakarak Dünya’nın en rezil soykırımını yaptılar. Biz yani Devlet-i Ali (Osmanlı Devleti) Ermenileri haklı olarak sınırları içinde dağıtmıştır. Kurtuluş Savaşı yıllarında Türkler’e yardım eden Ruslar bu konuyu en yakın bilenler olarak bu kadar havalandırıp sulandırmıyorlar. Çevremizde İran ve Irak Rusya’nın güdümünde Türkiye’ye tavır alıyorlar. Rusya fiili bir şekilde Suriye’de savaşa katılıyor. IŞİD Güneydoğu sınırımızda devamlı tacizler yapıyor. Buna Rus güçleri de dahil olarak ülkemizi rahatsız ediyorlar. Irak ABD’ye sırt çevirmiş İran ile birlikte hareket ediyor. Ruslar Akdeniz’de belirli bir coğrafyaya Askeri ve siyasi yayılma peşindeler. Bu durumda Rusya ve ABD’nin gizli planları Türkiye’yi Ortadoğu bataklığının içine çekmek istiyor. ABD, PYD ve buna benzer şer güçleri kullanıyor. Şu anda Türkiye bulunduğu coğrafya da yalnız bırakılmıştır. Ülkemizi yönetenler yeni siyasi projeler üreterek ülkemizi bu çıkmazdan kurtarma yollarını aramalıdırlar.

Modern Türk İnsanı Pr. Dr. Aziz Sancar…

    Mardin’in Savur Lisesinden mezun olup başarıyı yakalayıp, Dünya çapında bir ödül alan şerefli Türk insanı Aziz Sancar seni ne kadar kutlasak azdır. Atatürk’e bağlılığın, Nobel Ödülünü O’na hediye etmeni gönülden takdir ediyoruz ve sana sağlıklar diliyoruz.

    İnsanlar zor şartlarda Savur’da, Aydın’da, Ankara’da yetişebilirler. İllede başarı Robert Koleji’nden mezun olmakla olmaz…


Bu yazı 1746 defa okunmuştur.Selahattin DOLUDENİZ Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Hangi Belediye Daha İyi Çalışıyor ?

Mersin Büyükşehir Belediyesi
Anamur Belediyesi
Bozyazı Belediyesi
Aydıncık Belediyesi
Hiç Biri

Namaz Vakitleri
Burç Yorumları